Sikeres bejáráson vagyunk túl

Marika néni születésnapi köszöntése

Pomázon nagy hagyománya van a kilencvenedik életévüket betöltött lakótársaink köszöntésének.

Pomázi Polgár 2019. márciusi száma

PDF verzió.

Elhunyt Dr. Juhár Jánosné †

Gyászhír

Tájékoztató óvodák nyári zárvatartásáról 2019

Tájékoztató

Sikeres rendőrségi razzia!

Elfogott drogos elkövetők és körözött bűnözők Pomázon

Egy testületi ülés a munkáról szól, ehhez ma a békés környezet is megadatott

Beszámoló a 2019. március 6-i képviselő-testületi ülésről.

Pomázi Hétszínvirág Óvoda - Bölcsőde, Mesevár Tagóvoda takarítónő munkakör betöltésére pályázatot hirdet

Állás

Tájékoztatás zöldhulladék elszállításról

Ismét igénybe vehető a zöldhulladék elszállítás Pomázon.

Pomáz Város Önkormányzata Kulturális és Sport Bizottsága civil támogatási pályázati kiírása 2019. évben

Pályázati felhívás!

Pomáz Város Polgármesteri Hivatal pályázatot hirdet Településrendezési referens munkakör betöltésére

Állás

Egyedi támogatást kapott Városunk

infó

Újabb sikeres rendőrségi razzia Pomázon

A november végi sikeres rendőrségi akció után újabb nagyszabású rajtaütés volt péntek este településünkön.

Legyünk figyelemmel a gyermekekre!

A Pomázi Polgárőr Egyesület felhívása!

Fáklyás felvonulás indul a Művelődési Háztó a Városháza parkjában lévő kopjafáig

Meghívó

 

2019 első polgárőri beszámolója

A 2018-as év végén kezdtem meg polgárőri szolgálatomat, s ahogy az tavaly talán már hagyománnyá vált, az idei év januárjának első péntek estéje is a polgárőri szolgálatban telt.

Verebes Istvánné - vagyis Kati mama -parancsnok asszony eligazítása után elindult az esti szolgálat. Kiemelt figyelmet szenteltünk a hóesésben a Dera utca környékére. A város végi buszfordulóban sajnálatosan újfent a szomszéd településről érkező "drogfogyasztókat" találtunk. A lassú víz partot mos elve alapján előbb figyelemfelhívó jelleggel körbesétáltuk őket többször, majd beszélgetésbe próbáltunk elegyedni velük... Reménytelen kísérlet volt, ami után hirtelen távoztak. Végigjártuk a játszótereket, közintézményeik környékét és az állomást. Köszönhetően a nemrégiben meghozott helyi rendeletnek - mely este 10 óra után zárvatartást írt elő a meleg konyhával nem rendelkező árusítóhelyeknek - itt csak buszra és taxira várakozókon kívül mást nem találtunk. Pár héttel ezelőtt még italozók és bandázók vették birtokba ilyenkor az állomást, mára azonban nyomukat sem találni! Este 11 óra körül pusztán azzal a kisfiúval találkoztunk, aki egyedül sétált, s kérdésünkre, hogy merte tart ilyenkor, illedelmesen azt válaszolta: a nagymamától haza. Fontos dolog a gyermekek önállóságra nevelése, a korlátait finoman feszegető majdnem kamaszfiú apjaként ezt a mindennapjaimból tudom... De azért a távolból a természetes aggódással figyeltük, hogy a fiú hazaérjen. Nem sokkal később a piactéren találtunk egy jó állapotú kerékpárt a bicikli tárolóba állítva, de nem kikötve. A csomagtartóra akasztva találtuk a bicikli zárat. Ma reggel visszamentem, havasan de ott volt a kerékpár. Miután a kedves lottós hölgy is megerősítette,hogy nem tudja ki a gazdája betoltam a piac térnél lévő SzSzK épületébe... Remélhetőleg a gazdája - ha olvassa ezen sorokat - érte megy majd. Késő éjszaka gyönyörű hóesésben fejeztük be a járőrözést.

Vicsi László polgármester, polgárőr