Kiépült a Rákóczi Ferenc és a Mátyás király utca csapadékvíz elvezetése

2019. április 30-án került átadásra a két utca csapadékvíz elvezetésének projektje.

Pomáz Szelektív naptár II. negyedév (2019)

Ismét igénybe vehető a zöldhulladék elszállítás Pomázon.

Főépítészi változások

Tájékoztató

Sikeres rendőrségi razzia!

Elfogott drogos elkövetők és körözött bűnözők Pomázon

Tájékoztató kutak bejelentéséhez

A határidő közeleg: 2018. december 31.

Pomázi Hétszínvirág Óvoda - Bölcsőde pályázatot hirdet kisgyermeknevelő munkakör betöltésére

Állás

INFORMÁCIÓ A SZEMÉTDÍJ CSEKKEK BEFIZETÉSÉRŐL

Fontos információk!

Elkészült a szelistyei játszótér vizesblokkja, mely holnaptól már használható

A játszótéren két női mosdó és egy férfi mosdó kialakítása valósult meg.

Pomáz Város Polgármesteri Hivatal pályázatot hirdet Főépítész munkakör betöltésére

Állás

Gazdasági együttműködési megállapodás köttetett Changchenggel

A testület megtárgyalta és elfogadta a Magyar–Kínai Gazdasági Kamara elnökének felvetését.

Hirdetmény az általános iskolai beiratkozás rendjéről

Hirdetmény

Az üveggyűjtő konténer átkerült az Álmos és Huszár utca kereszteződésébe

Tájékoztató

Fakivágások Pomázon

Tájékoztató

Tájházak napja Pomázon

Néprajzi Gyűjtemény épületében 2019. április 27-én szombaton 10 és 17 óra között.

Végső búcsú Héder Gézától †

Isten nyugosztalja városunk díszpolgárát, Hazánk '56-os szabadságharcosát, Pomáz egykori nemzetőrparancsnok-helyettesét, Héder Gézát.

TÁJÉKOZTATÁS a 2019 évi kéményseprésről

2019. január elsejétől Pomáz település kéményseprőipari közszolgáltatója a katasztrófavédelem kéményseprőipari szervezete.

Jó ütemben halad a régóta várt kerékpárút építése

Épül már a kerékpárút Pomázon 185 millió forintból, mely csatlakozik az EuroVelo 6 hálózathoz.

Mesedombi Óvoda körüli járda építés

A járda által az intézménybe járó kicsik és az arra járó gyalogosok mindennapi közlekedése könnyebbé válhat.

Pomáz Város Önkormányzat Szociális Szolgáltatási Központ, Idősek Napközbeni Ellátására Ápoló/Gondozó munkatársat keres

Megújult a Védőnői Szolgálat tetőszerkezete

Pomáz Város Önkormányzata önerőből felújította a Védőnői Szolgálat teljes tetőszerkezetét.

Amazonas terrárium kisállat bemutató Pomázon

2018. október 13-án a Pomázi Művelődési Ház és Könyvtárban.

 

A református templom kétszáz éves jubileumát ünnepelték

A Református Egyház Pomázi Gyülekezetében 2019 januárban igazán jeles alkalmat ünnepeltek. A templom használatba vételének 200. évfordulóját ülték, a református hívek ugyanis 1819. január 24-én vették birtokba az oratóriumot. 

A helyi közösség 2019. január 27-én vasárnap 15.00 órakor tartott ezen alkalomból hálaadó istentiszteletet, melyen Nyilas Zoltán esperes és sok meghívott vendég mellett a gyülekezetben szolgált Dr. Szabó István, a Magyarországi Református Egyház Dunamelléki református egyházkerületének püspöke is. Az eseményen csordultig megtelt a református templom, így rengetegen hallhatták Sántha János főgondnok köszöntését, majd az apostoli köszöntést Nyilas Zoltán tolmácsolásában. Ezt követte a hittanosok szolgálata, majd a főének Nyilas Zoltán vezetésével. A szót ezek után Dr, Szabó István püspök vette át, aki fohásza során köszönetet mondott azért, hogy Isten immár kétszáz éve hajlékot ad ebben a házban a pomázi gyülekezetnek.

  • Szívünkben kettősséggel imádkoztunk ezért az alkalomért, hiszen a pomázi gyülekezetünk felett érzett örömbe egyházkerületünkben leégett kollégiumunk miatt keserűség és szomorúság is vegyült - mondta. - De az Isteni gondviselést egész életünkben tanulva tudjuk, hogy mi az a jó, amit az Isten a rosszból is a javunkra fordít. S így van ez fordítva is, hiszen az ünnepbe is vegyülhet rossz. De az ünnep azért van, hogy feledtesse a rosszat, begyógyítsa a sebeket. S ilyen nevezetes ünnepen bizton feledjük a rosszat, s gyógyulnak sebeink. Úgy üljük meg a jubileumot, hogy az szívig ható legyen, s vezessen minket tovább az életünkben, akár itt a gyülekezetben, akár máshol.

A püspöki fohász után igehirdetés, imádság, úri imádság, a Psalmus kórus szolgálata és Múltunk dióhéjban címmel Könczöl Dánielné visszaemlékezése is szerepelt a hálaadó istentisztelet programjában, melyet szeretetvendégség zárt e jeles napon.