Pomázi Polgár 2019. márciusi száma

PDF verzió.

Tájékoztató óvodák nyári zárvatartásáról 2019

Tájékoztató

Pomáz Város Polgármesteri Hivatal pályázatot hirdet Főépítész munkakör betöltésére

Állás

Pomázi Hétszínvirág Óvoda - Bölcsőde pályázatot hirdet kisgyermeknevelő munkakör betöltésére

Állás

Tájékoztatás zöldhulladék elszállításról

Ismét igénybe vehető a zöldhulladék elszállítás Pomázon.

Pomázi Hétszínvirág Óvoda - Bölcsőde, Mesevár Tagóvoda takarítónő munkakör betöltésére pályázatot hirdet

Állás

Egyedi támogatást kapott Városunk

infó

Legyünk figyelemmel a gyermekekre!

A Pomázi Polgárőr Egyesület felhívása!

Pomáz Város Önkormányzata Szociális és Egészségügyi Bizottsága civil támogatási pályázati kiírása 2019. évben

Pályázati felhívás!

Ajándék a Pomáziaknak :)

Érdekes és nagyon szimpatikus vendég érkezett ma Pomázra!

Gazdasági együttműködési megállapodás köttetett Changchenggel

A testület megtárgyalta és elfogadta a Magyar–Kínai Gazdasági Kamara elnökének felvetését.

Művelődésszervező munkatársat keresünk

állás

Ismét TeSzedd Pomázon is!

Idén márciusban ismét alkalom adódik, hogy szebbé tegyük környezetünket, megtisztítsuk városunkat a felelőtlenül elhagyott hulladéktól!

Fáklyás felvonulás indul a Művelődési Háztó a Városháza parkjában lévő kopjafáig

Meghívó

 

Német kitelepítési megemlékezés Pomázon

Méltó módon emlékezett meg városunk idén is a pomázi németek kitelepítésének 73. évfordulóján. 1032 kitelepített pomázi németről emlékezett meg városunk vezetése és az eseményeken jelen lévők. Az eseményt ez alkalommal is a Pomázi Német Nemzetiségi Önkormányzat és a Pomázi Német Nemzetiségi Kulturális Egyesület, valamint a Pomázi Német Nemzetiségi Általános Iskola szervezte. Március 10-én a temetőben lévő emlékkeresztnél és a katolikus templom melletti Grottánál koszorúzás zajlott, utána emlékmise és koszorúzás a római katolikus templomban.

Pomázról 1946-ban gyűjöttek össze és telepítettek ki erőszakkal 1032 embert. Egy vagonba 30-40 személyt zsúfoltak be csomagjaival, mind a 386 pomázi családnak ez a sors adatott 1946. március 12-én.

A megemlékezés sorozat további eseményei 12-én a Német Nemzetiségi Általános Iskolában folytatódtak az iskola növendékeinek előadásával, majd koszorúzás zajlott a Waldangelloch téri sváb keresztnél, a HÉV állomás falán elhelyezett emléktáblánál. Koszorúzás és megemlékezés volt a Német Közösségi Háznál is, ahol felléptek a Teleki-Wattay Művészeti Iskola növendékei, a Német Nemzetiségi Általános Iskola tanulói és a pomázi óvónők Eszterlánc kórusa. A műsort követően közös emlékezés zajlott múltról, jelenről és jövőről. Az eseményen Vicsi László polgármester hangsúlyozta, hogy fontos emlékezni a múltra és azon kell lennünk, hogy hasonló tragédiák ne fordulhassanak többé elő a jövőben.