Életében nem kaphatott annyi figyelmet, mint az utolsó perceiben…

Polgárőr beszámoló.

POMÁZ 2019 - GYERMEKNAP - meghívó (Pomáz Online videó)

Kedves gyerekek, kedves szülők! Nemsokára ismét: Gyermeknap!

Pomázi csokoládé!

Örömmel jelentjük, hogy elkészítettük a Város csokiját!

TÁJÉKOZTATÁS a 2019 évi kéményseprésről

2019. január elsejétől Pomáz település kéményseprőipari közszolgáltatója a katasztrófavédelem kéményseprőipari szervezete.

2019 Pomáz Naptár

naptár

Sikeres rendőrségi razzia!

Elfogott drogos elkövetők és körözött bűnözők Pomázon

FELHÍVÁS Pomáz Közművelődéséért Díj adományozására

Pomáz Város Önkormányzata felhívja az érintettek figyelmét a 2019. évi Pomáz Közművelődéséért Díj adományozására.

POMÁZ - TeSzedd 2019 (Pomáz Online videó)

Számtalan zsák megtelt szeméttel, köszönhető a Hivatal dolgozóinak, illetve a városvezetők és az akcióra jelentkező polgárok kétkezi munkájának.

Jó ütemben halad a régóta várt kerékpárút építése

Épül már a kerékpárút Pomázon 185 millió forintból, mely csatlakozik az EuroVelo 6 hálózathoz.

2019. ÉVI BEÍRATKOZÁS RENDJE

Felhívás

Tájékoztató kutak bejelentéséhez

A határidő közeleg: 2018. december 31.

Pomáz Szelektív naptár II. negyedév (2019)

Ismét igénybe vehető a zöldhulladék elszállítás Pomázon.

Felhívás Közoktatásért Díj elnyerésére 2019

Felhívás

1848-49-es megemlékezés - POMÁZ 2019 (Pomáz Online videó)

A márciusi ifjak öröksége ma is eleven!

Tájházak napja Pomázon

Néprajzi Gyűjtemény épületében 2019. április 27-én szombaton 10 és 17 óra között.

Pomáz Város Polgármesteri Hivatal pályázatot hirdet Településrendezési referens munkakör betöltésére

Állás

INFORMÁCIÓ A SZEMÉTDÍJ CSEKKEK BEFIZETÉSÉRŐL

Fontos információk!

Hamarosan indul a lakótelepi tömegközlekedés

A város tömegközlekedése szempontjából remek hírrel szolgálhatunk!

Természetesen Pomáz

Logó szavazás!

Végső búcsú Héder Gézától †

Isten nyugosztalja városunk díszpolgárát, Hazánk '56-os szabadságharcosát, Pomáz egykori nemzetőrparancsnok-helyettesét, Héder Gézát.

A pomázi németek kitelepítése - vertreibung 1946 Pomaz (Pomáz Online videó)

Pomáz lakosságának egy hatoda, 1032 ember … 386 pomázi családot telepítettek ki erőszakkal 1946 márciusában.

Pomáz Város Önkormányzat Szociális Szolgáltatási Központja munkatársat keres Családsegítő munkakör betöltésére

Állás

Tájékoztató Hulladékszállítási kérdésekben

Fontos tájékoztató!

Tájékoztatás - Anyakönyvi ügyintézés, Hagyatéki ügyintézés vonatkozásában

Tájékoztatás

Pomázi Polgár 2019. májusi száma

PDF verzió.

Tájékoztató a Városunk Pomáz Facebook oldal moderálásáról, megfelelő használatáról

Tájékoztató

Mesedombi Óvoda körüli járda építés

A járda által az intézménybe járó kicsik és az arra járó gyalogosok mindennapi közlekedése könnyebbé válhat.

Ez+AZ színes gyerektábor és Színjátszó tábor

Tájékoztató és jelentkezési lap!

Tájékoztató Pomáz Város Napjáról a Civil szervezetek részére

Pomáz város napja idén szeptember 14-én kerül megrendezésre.

Pomázi Hétszínvirág Óvoda - Bölcsőde pályázatot hirdet Hétszínvirág óvodai dajka munkakör betöltésére

Állás

Lakótelepi tömegközlekedés Ford kisbuszokkal

Városunk tömegközlekedésében nagy előrelépés várható.

Amazonas terrárium kisállat bemutató Pomázon

2018. október 13-án a Pomázi Művelődési Ház és Könyvtárban.

 

A márciusi ifjak öröksége ma is eleven

Az idei évben az 1848-49-es Magyar Forradalom és Szabadságharc tiszteletére rendezett városi ünnepség a Pomázi Művelődési Ház és Könyvtár nagytermében került megrendezésre. Történt mindez azért – amint ezt Vicsi László polgármester ünnepi bevezetőjében említette -, mert az időjárás nem tette lehetővé a szabadtéri programot. A városi ünnepség keretein belül beszédet mondott Molnár-Bruder Géza, a Mátyás Király Általános Iskola igazgatója, míg az ünnepi műsorban közreműködött a Mátyás Király Általános Iskola 4.B osztálya. Az ünnepséget a hagyományokhoz híven koszorúzás követte a Művelődési Házban felállított emlékhelynél, majd a koszorúkat Vicsi László polgármester és Kósa Anikó alpolgármester helyezték el a Városháza falán. Az alábbiakban az ünnepi beszédből idézünk.

 

  • A szabadság ünnepi tiszteletével szeretnék köszönteni minden kedves pomázi polgárt – mondta Molnár-Bruder Géza. - Ismét nekem jutott az a méltóságteljes feladat, hogy beszédemmel megnyithassam Pomáz város 1848-as eseményekre emlékező ünnepét! Sok kísértés éri a beszédírót, amikor egy város polgársága előtt készül beszédet mondani, például: milyen hangvételt válasszon, személyes hangvétel, vagy a hivatalos távolságtartás stílusát? Milyen utat válasszon, az aktuálpolitika vagy a klasszikus történelmi okfejtés útját? Nos, én azt gondolom, hogy érdemes visszanyúlni a történelem tanulságaihoz, az aktualizálást ki-ki elvégezheti saját értékrendje mentén! Ünnepet és megemlékezést is tartunk a mai napon! Ünnepet, mert 171 éve tört ki a magyar forradalom és szabadságharc, amely a magyar nép szabadságáról és az osztrák uralom alóli felszabadulásáról szólt. És megemlékezünk mindazokról, akik részt vettek ebben a harcban, akik életüket és vérüket adták a magyar szabadságért! Azokról az ismeretlenekről is, akik éppen Pomázról kerültek a honvédek vagy a huszárok közé és hősies haláluk egy nemesebb ügyet szolgált, a szabadságot! Nemzeti ünnepünk alkalmából nemcsak kívül, de legbelül, a lélek is ünneplőbe öltözik, szerte a nagyvilágban egymáshoz igazodik a magyar szívdobbanás. A forradalom és szabadságharc résztvevőinek, legyenek azok bármilyen formában is részesei az eseményeknek, legfontosabb volt szülőföldjük szeretete. Hiszen azért is harcoltak, hogy lakóhelyük szabad legyen, hogy felvirágozzon, hogy ne mások döntsenek annak sorsáról és mindennapi eseményeiről, hanem ők maguk, a helyiek! Sosem szabad ezt elfelejtenünk, hiszen a szülőföld, a szülőfalu az, ahol megszülettünk, ahol felneveltek bennünket. Ezt a kötődést nem lehet elvenni, kivájni az emberi szívből. Büszkének kell lennünk rá, bárhová is vigyen bennünket a sors! Legyünk büszkék szülőfalunkra, városunkra és építsük azt odaadó szeretettel. A Forradalom és a Szabadságharc itt él velünk és itt él bennünk. Kitörölhetetlen része az életünknek, nemzeti identitásunknak, a közösségnek, ami keretet ad az életünknek és összekapcsol mindenkit, minden itt élő embert egymással; és azokkal a nemzedékekkel, akik itt éltek és haltak Magyarország földjén. Felteheti mindenki a kérdést magának, hogy mit jelent számára a magyar nemzet egysége, szabadsága és függetlensége? Számomra a nemzeti ügy nem egy olyan kérdés, amiről vitatkozni lehet. Mert 1848 hősei, a márciusi ifjak, a név szerint ismert és névtelen katonák, a honvédek és nemzetőrök, az önkéntesek, a néptanítók és lelkészek, az ápolók öröksége ma is eleven. Százezernyi férfi és asszony bízott meg egymásban; És őszintén hitte, hogy amit tesz, az a közösséget emeli fel. Nem tehetjük meg ezért, hogy lemondunk arról, amiért harcoltak. Ezért is fontos, hogy továbbadjuk a jövő nemzedékének azokat az ismereteket, melyeket mi ismertünk meg múltunkról. Arról a múltról, amely meghatározza jelenünket és jövőnket. Ezért van szükség olyan emberekre, akik történelmünket, múltunkat kutatják, fedezik fel újra, s megosztják velünk ezeket a tudásokat. Nem csak önmagában a múltért, a gyökereink tiszteletéért, hanem azért is, mert tanulhatunk, példákat, útmutatást kaphatunk mai életünkre is belőlük. Ne hagyjuk magunkat, ne hagyjunk felejteni, mert nem csak az akkori kornak üzentek ők, ’48 hősei, nekünk is üzentek, az általuk kitaposott úton járunk ma is. Hazafiságról, a haza iránti szeretetről, a magyarság összetartásáról. Nem tudjuk, kik voltak ők, nem ismertük őket személyesen. Csak elképzelni tudjuk őket. De tudjuk, miért küzdöttek, életüket adták értünk, Magyarországért, a magyarságért, a jövőnkért. 171 év telt el, sok minden megváltozott, de sok minden megmaradt, megszilárdult. 1848-nak is köszönhetjük, hogy áldott itt e föld, és ez a föld az otthonunk. Otthonunk maradt és az is marad. Csak követnünk kell Kossuth, Petőfi és a társaik útját. Múlttal, jelennel és jövőnkkel, melyet most írunk, mi, közösen.