A pomázi németek kitelepítése - vertreibung 1946 Pomaz (Pomáz Online videó)

Pomáz lakosságának egy hatoda, 1032 ember … 386 pomázi családot telepítettek ki erőszakkal 1946 márciusában.

Tájékoztató Hulladékszállítási kérdésekben

Fontos tájékoztató!

2019 Pomáz Naptár

naptár

TÁJÉKOZTATÁS a 2019 évi kéményseprésről

2019. január elsejétől Pomáz település kéményseprőipari közszolgáltatója a katasztrófavédelem kéményseprőipari szervezete.

 

Fiatal tehetségek a világ vezető egyetemeiről

2019. július 10-én léptek fel Pomázon a György Ádám Kastélyakadémia zárókoncertjén azon fiatal tehetségek, akik azért érkeztek városunkba a New York-i Juilliard School of Music, a Cleveland Institute of Music, a szingapúri Nemzeti Egyetem, és a Nanyang Academy of Fine Arts, a londoni Royal School of Music, valamint a Bécsi Zeneakadémiáról egyaránt, hogy mesterkurzuson vegyenek részt. A kurzust maga György Ádám, a világhírű művészek között számontartott pomázi származású zongorazseni tartotta idén is, így támogatva és hozzájárulva az ideérkező tanulók tehetségének kibontakozását. Az eseményen részt vett Vicsi László polgármester, aki szavaival méltatta a Kastélyakadémiát, kiemelve pozitív mivoltát városunk életében, majd a diplomák átadásában is közreműködött. Bátran kijelenthetjük, hogy a zárókoncerten idén is óriási zenei élményben lehetett része minden résztvevő vendégnek.