EBÖSSZEÍRÁS 2019

Az ebösszeírás időtartama: 2019. augusztus 27. – 2019. október 15.

Új defibrillátor Pomázon

Friss hír.

Ezer évnél is több múlt el az államalapítás óta

Vicsi László polgármester elhangzott beszéde a cikkben.

ELADÓ INGATLANOK AZ ALCSEVICÁN

Pomáz Város Önkormányzata értékesítésre hirdet meg az Alcsevicán található ingatlanai közül több 782 m2 és 977 m2 közötti nagyságú területet.

Tájékoztató a Városunk Pomáz Facebook oldal moderálásáról, megfelelő használatáról

Tájékoztató

2019 Pomáz Naptár

naptár

Minibusz jár Pomázon

Pomázi tömegközlekedés fejlesztése.

NYILT LEVÉL POMÁZ VÁROS VÁLASZTÓPOLGÁRAIHOZ

Szabóné dr. Bartholomaei Krisztina Helyi Választási Iroda vezetőjének, jegyzőjének nyílt levele.

Elkészült a Waldangelloch tér

Waldangelloch és a környékén lévő települések tisztelete örök!

Közös akcióban a rendőrséggel

A túlzott "kütyü" használók figyelmét szeretnék felhívni arra, hogy zebra következik, tessék felnézni!

Városnapi tűzijáték 2019 POMÁZ

Fotók a tűzijátékról.

Tájékoztató Hulladékszállítási kérdésekben

Fontos tájékoztató!

Erkel Ferenc utcai vízelvezetés rendezése

Az Erkel Ferenc utcába az önkormányzat egy évek óta visszatérő problémát orvosol a napokban.

Pócsmegyeri Polgármesteri Hivatal pályázatot hirdet közterület-felügyelő munkakör betöltésére

Állás

NYILVÁNOS PÁLYÁZAT ELADÓ INGATLANRÓL

Figyelem: A regisztráció kérése, feltétele a licitálásnak, azaz a vételi ajánlat megtételének!

Pomáz Város Szent István napi rendezvények (Pomáz Online videó)

A keresztény Magyarország több mint ezeréves fennállását ünnepeltük a Városháza parkjában.

Pomáz város napja 2019

Idén is változatos színpadi műsorokat és bemutatókat élvezhettek a résztvevők.

Főépítészi változások

Tájékoztató

XXII. századot idéző új irodaházat adott át a Batz Hungary Kft.

Vicsi László polgármester - a Batz Hungary Kft. remek példát mutat a helyi vállalkozásfejlesztésre.

Visszakerült a helyére a felújított Szent István szobor

A Szelistyénél lévő Szent István szobor felújítása megtörtént, a szobor visszakerült méltó helyére, a Szent István parkba.

POMÁZ VÁROS ERŐFESZÍTÉSEI A KÖZBIZTONSÁG ÉRDEKÉBEN (Pomáz Online videó)

Pomáz közbiztonsága folyamatosan javul. Összeállításunkban átfogó képet kaphatnak az ennek érdekében tett erőfeszítéseinkről.

Ingyenes Wi-fi pontok létesülnek Pomázon

A Pomázi Művelődési Háznál már működik a Wifi4EU.

A pomázi németek kitelepítése - vertreibung 1946 Pomaz (Pomáz Online videó)

Pomáz lakosságának egy hatoda, 1032 ember … 386 pomázi családot telepítettek ki erőszakkal 1946 márciusában.

A Klissza-domb rövidesen visszakapja eredeti állapotát

Nagyon sok illegális hulladék került a föld mellé, természetesen ezek is elszállításra kerülnek.

Pomáz Szelektív naptár IV. negyedév, 2019

Szelektív- és zöldhulladék szállítási naptár.

Újabb pályázati siker Pomázon

Közel 95 millió forint támogatást kapott városunk.

Pomázi Polgár 2019. szeptemberi száma

PDF verzió.

2019 Pomáz Szelektív naptár III. negyedév

Szelektív- és zöldhulladék szállítási naptár .

Rendelő felújítás

Ebben az évben is a nyári időszakban sor került városunk háziorvosi rendelőjének éves karbantartására.

TÁJÉKOZTATÁS a 2019 évi kéményseprésről

2019. január elsejétől Pomáz település kéményseprőipari közszolgáltatója a katasztrófavédelem kéményseprőipari szervezete.

Megjött városunk új dolgozója

Pomáz város önkormányzata beruházott egy Yanmar 424-es traktorra.

AZ ELMÚLT 5 ÉV FEJLESZTÉSEI POMÁZON

Engedjék meg, hogy figyelmükbe ajánljuk ezt a kisfilmet, mely a Városunkban történt elmúlt öt esztendő fejlesztéseit kívánja bemutatni.

Lengyel katonai delegáció járt városunkban

Amint azt jól tudjuk, lengyel magyar két jóbarát.

Véradás - Adományozz egészséget. Aki vért ad, életet ad!

Helyszín: Pomázi Művelődési Ház és Könyvár, Időpont: 2019.09.18. szerda, 14.00-18.00 óra között.

 

Ezer évnél is több múlt el az államalapítás óta

Pomáz Város Szent István-napi ünnepségén beszédet mondott Vicsi László polgármester, mely beszédet alább olvashatják. Az ünnepi műsorban közreműködött: Juhász Károly színművész, Czető Zsanett, Czető Ádám és R. Kárpáti Péter. Az új kenyeret megszentelték és megáldották az egyházak képviselői.
Duró Imre közművelődésért díjat kapott a képviselő-testülettől, melyet városunk polgármestere nyújtott át személyesen az ünnepségen.

Vicsi László polgármester elhangzott beszéde:

Ezer évnél is több múlt el az államalapítás óta, de Szent István, az első magyar király emléke egyáltalán nem halványodik. Olyan időkben, amikor elbizonytalanodás tapasztalható a közéletben, és az értékekben, amikor elkezdik megkérdőjelezni ezeréves választott utunkat, érdemes visszanyúlni az olyan elődökhöz, mint amilyen ő volt.

Ma nehezen lehetne időszerűbb történelmi alakot találni, mint István király, akinek először sikerült népünket tartósan a nyugat-európai fejlődéshez, a keresztény értékekhez kapcsolnia. Akkori döntését nem lehet kétségbe vonni, hiszen a nélkül nem is állhatnánk ma itt, magyarokként, keresztényekként és nem is emlékezhetnénk rá Európa szívében, abban az országban, amelynek alapjait ő rakta le, s ezek az alapok ezer év múltával is szilárdan állnak az oly sok helyütt máshol egyre gyengébb lábakon álló Európában. Európában, ahol az ő idejében kis túlzással mindenki a földrész keresztény felét irigyelte, míg ma sok helyütt a keresztények szinte menekülni kényszerülnek évszázadok óta lakott környezetükből. Sajnos nem festenék torz képet, ha egy olyan közeli jövőt vázolnék fel az öreg földrész számára, melyben a templomok kiüresednek, s a korábbi templomjárók félelmükben bezárkóznak otthonaikba. 

Napjainkban Közép-Európa a kereszténység védőbástyája, s ahogy a törökök elleni harcok, a Hunyadik idején vigyázó szemeit nem Párizsra, hanem kis hazánkra vetette Európa, most sincs ez másként! Fontos felelősségünk ezekben az időkben megőrizni és megvédeni hitünket, ezeréves értékeinket, s átörökíteni azokat a következő generációk számára.

A történelem soha nem olyan egyszerű és sablonos, ahogyan időnként szeretik leegyszerűsíteni. Például nincsen semmi előzmények nélkül. Így volt ez az államalapítással is. Gyakran feledkeznek meg István apja, Géza fejedelem érdemeiről, aki, ahogyan ma mondanánk: meghozta az igazi stratégiai döntést. Ő látta be ugyanis elsőként, hogy nincs más választásunk, mint átvenni azt a modellt, ami a kor színvonalán, jólétet teremtett nyugaton. Az volt a meggyőződése, ha nem ezt az utat választjuk, eltűnünk a történelem süllyesztőjében, mint előttünk annyi kicsi nép, akik nem értették meg ezt a történelmi leckét. A leckét, a példát tehát apa tanította meg fiának, s fia végrehajtotta. 

Géza szerepe ilyen módon felértékelődik a szememben, hiszen apaként magam is hiszem és vallom, hogy a példát nekünk kell megmutatni fiainknak és lányainknak, legyen szó akár a legkisebb családi közösségről, vagy éppen tágabb környezetünkről, egy városról, egy megyéről, egy országról, sőt akár egy egész földrészről. A példát azonban csak olyan szilárd értékeken keresztül lehet megmutatni, amellyel mi magunk is rendelkezünk. Ilyen értékek számomra a kereszténység, a nemzet és a konzervativizmus! Ilyen érték Géza és Szent István életútja! 

Gézára és Istvánra várt a feladat, hogy egy népnek reális alapokat teremtsenek és hosszú évszázadokra jövőt adjanak. Ki kellett mondaniuk egy határozott igent, végérvényesen elkötelezni magukat egy út mellett, ami a nyugati mintájú kereszténység és társadalmi berendezkedés volt. Nem ingadozni, nem táncolni kelet és nyugat között, nem kétféleképpen beszélni itthon és az európai udvarokban. Hanem határozottan, őszintén, belső meggyőződésből vállalni a döntésük minden következményét.  

A történet mindenki számára ismert. Istvánnak is létharcot kellett folytatnia az első pillanattól azért, hogy az apjától megörökölt hatalmat megtarthassa. Sem ez, sem más nehézség nem tántorította el. Folytatta, sőt kiteljesítette apja álmát, ami az Európához való csatlakozás volt. Szent István valódi keresztény uralkodó volt.

Hitéről és bölcsességéről tanúskodnak fiához, Imre herceghez intézett Intelmei is, amelyek máig megszívlelendő tanulságokkal szolgálnak. Különösen igaz ez, ha figyelembe vesszük, milyen korban íródtak ezek a tanácsok. István például nem részegedett meg a hatalmától és sikereitől, nem gondolta magát tévedhetetlennek, és nem várta el tanácsadóitól a hízelkedést és hajbókolást.

Szent István művének legfontosabb üzenete a mának kétségtelenül két szó: Keresztény Európa! 

Végezetül engedjék meg, hogy az utolsó gondolathoz kapcsolódva Márai Sándor: Olyan világ jön című versét osszam meg önökkel. Bevallom, gondolatébresztőnek szánom, s remélem, hogy a sötét kép, amit az író szavainak tolmácsolásával festek, soha nem lesz látható…

Olyan világ jön,
amikor mindenki gyanús, aki szép.
És aki tehetséges.
És akinek jelleme van…

A szépség inzultus lesz.
A tehetség provokáció.
És a jellem merénylet!…

Mert most ők jönnek…
A rútak.
A tehetségtelenek.
A jellemtelenek.

És leöntik vitriollal a szépet.
Bemázolják szurokkal és rágalommal a tehetséget.
Szíven döfik azt, akinek jelleme van.

Facebook: https://www.facebook.com/varosunkpomaz/posts/1333848833442400?__tn__=-R